"פעם שלישית גלידה "החלום מתגשם בפעם השלישית !

1000 קילומטר מאילת לחרמון 100 ימים בשטח על שבילי ישראל ואנשים מכל העולם מכל הארץ הולכים וחיים יחד באהבה אחת גדולה. בימים אלו ההכנות בעיצומן, אנחנו עובדים מסביב לשעון, מעדכנים את התכנים באתר, סוגרים פינות ופרטי פרטים בתכנית המסע, מוסיפים תכנים ושיתופי פעולה, מפיצים את הבשורה לרחבי העולם, עובדים על הרכבים העגלות והציוד, משתדלים לזכור לנשום לפעמים ועובדים על ההרשמה למסע… ההרשמה בעיצומה! ואוו זה מדהים אותי כל פעם מחדש החלום מתגשם בפעם השלישית, מסורת נרקמת לה, מפעל חיים צומח לו, לראשונה כולם נרשמים מראש ומשלמים מראש על כל המסע כן ככה זה עובד בפעם השלישית. החלטתי לכתוב על ההרשמה למסע הקרב ובא בעוד 70 יום ב 16 למרץ, אחד מעיקרי ההתעסקויות שלנו לקראת המסע, נושא ההרשמה מאוד מעניין והתפתח מקצה לקצה בשלושת המסעות.הכל התחיל בקונספט יוצא דופן-במסע הראשון ב2009 ההרשמה היתה לא מחייבת כלל והתשלום גם, כלומר- אנשים היו נרשמים באתר שהם באים למסע ואז הם היו יכולים לבוא כשבא להם ומסתדר להם וגם עוזבים תמסע כשהם רוצים ללא שום התחשבות, את עיניין התשלום היינו מסבירים במעגל מידי יום בוקר ובערב היינו מסבירים שיש הוצאות רבות למסע ושפחות או יותר זה עולה 50 ש"ח לאדם ליום ותכף נעבור עם "המג'יק האט" (כובע הקסמים) ונאסוף את הכסף בשירה ונגינה ומי שיכול לשים יותר כסף זה מבורך כי יש כאן גם אנשים שאין להם כסף, וכך היה בבוקר ובערב כל יום במסע.

אז רעיון ההרשמה והתשלום הזה נשמע נורא נחמד ובאמת מאוד התאים למסע הראשון אך בפועל יצר בעיות רבות ורגשות מעורבים ובעיקר המון התעסקות עם הכסף ובעיה לתכנן דברים והרבה דאגות אם יהיה מספיק כסף או לא יהיה… לכן ב2010 החלטנו לשנות את השיטה ולגבות מכל אחד 50 ש"ח ליום ומי שיש לו בעייה כלכלית לשלם מוזמן לדבר איתנו ולהתחייב לפחות לצעוד איתנו תקופה ארוכה של חודש ומעלה ולעזור ככל שאפשר, גם אימצנו שיטה של "הלפרים" (עוזרים), מידי יום נשארים מספר חברים להיות צוות המחנה אנשים אלו מקפלים את המחנה אחרי שהקבוצה יוצאת לדרך ועוברים למחנה הבא ומכינים את החניון לצועדים שבאים עייפים מהמסע… השיטה היתה שיום בצוות המחנה היה ללא תשלום והקנה יום ללא תשלום למחרת לאותו הלפר. השיטה עבדה יפה ונתנה אפשרות להוזיל את המסע לאנשים עם בעיות כלכליות אך גם יצרה המון התעסקות עם כסף ורשימות מידי יום.

2011 השנה, עוד 70 יום למסע, ההיענות רבה מתמיד והחלטנו לגבות את הכסף מראש וליצור קבוצה רצינית ביותר של אנשים שרוצים להיות בכל המסע ומוכנים להתחייב ולעבוד ביחד בכדי ליצור ולהוציא את המסע לפועל. אני מאמין שהשיטה הזו תיצור קבוצה מגובשת ותחזק את חוויית המסע. שיטה זו מאפשרת לנו להוזיל משמעותית את ההשתתפות במסע וההתארגנות וההערכות קלה יותר.

כמובן שהסופ"שים והחגים פתוחים לכולם ואנו מארחים בהם מאות אנשים ולפעמים גם אלפים ונשתדל לאפשר לחבר'ה ששמעו על המסע ברגע האחרון או במהלך המסע להצטרף, כל שנה אנו אוספים על הדרך חבר'ה מדהימים השמועה על ה Walk About Love הגיעה לכל קצוות תבל לאנשים מדהימים ומיוחדים שבאים ללכת איתנו והרבה מהם בוחרים לקחת על עצמם את האתגר של השלמת המסע כולו!כבר נרשמו חבר'ה בטווח גילאים רחב, בנים ובנות מאסטוניה, הרפובליקה הדומיניקנית, ארגנטינה, אוסטרליה, ברזיל, קולומביה, ארה"ב, אנגליה, צרפת, בלגיה, הולנד, פנמה, ישראל כמובן ועוד הרבה… אנשים מגיעים מכל העולם, אנחנו מאמינים ומקווים שכמו במסעות הקודמים יותר מ40 מדינות ייזכו לייצוג במסע! יש לי תחושה טובה מאד למסע הקרוב, אני כבר לא יכול לחכות לצאת לדרך!

Food

בואו ללכת איתנו רע פסטרנק

סיפורים נוספים בקרוב…הטור מתפרסם במדור ניו-אייג' באתר NRG.CO.IL

לדף הקודם