כדי להקל על סחיבת הציוד במסלולים העוברים בדרום המדינה, רצוי לבצע הטמנות מים בשביל ישראל כמו גם מזון יבש. הטמנות לא נועדו רק כדי שיהיה באפשרותכם לסחוב פחות מים, אלא גם כי במקומות רבים פשוט אין מקור מים זמין. במידה ואתם מצטרפים אלינו למסע –  לא יהיה לכם צורך לדאוג לכך כי אנחנו מספקים את כל השירותים הלוגיסטיים כולל מיכן בנפח 1000 ליטר מים שאנו ממלאים כל יום. מידע נוסף על השירותים שלנו ניתן למצוא כאן.

הרשמה למסע

 במידה ואתם בוחרים לצאת למסע באופן עצמאי –  הכנו לכם מדריך לביצוע הטמנות.

הטמנת מים

קנו שישיית מים ואל תפרידו את הבקבוקים האחד מהשני. להטמנות באזור המדבר הצטיידו בעת חפירה. האדמה באזור זה עלולה להיות קשה. יש לחפור בור שאינו עמוק מידי, אלא מעט עמוק יותר מגובה שישיית המים כאשר היא נמצאת בשכיבה. יש למצוא מקום מישורי 50-100 מטר ממסלול ההליכה, מקום שתנאי מזג האוויר בו לא יזיקו לשטח. כסו את ההטמנה באותו החול שהוצאתם עד שלא ניתן יהיה להבחין שמישהו חפר באזור.

day 45

הטמנת מזון

מים יכולים להחזיק חודשים רבים מתחת לאדמה. לעומת זאת הטמנת מזון אינה מיועדת לטווח רחוק יותר. רצוי להטמין קופסאות שימורים. עשו זאת באותו האופן בו הטמנתם את בקבוק המים. יש לוודא שקופסאות השימורים אינן פגומות כדי שחיות מהאזור לא ימשכו לריח ויגלו את המזון.

איך מאתרים את ההטמנה?

הדרך הטובה ביותר לאתר הטמנות  בשביל ישראל היא להשתמש בgps-. במקביל חשוב לדאוג גם לדרך חלופית במידה ולא תהיה לכם סוללה. ניתן לעשות זאת ליד עץ, שיח או סלע גדול. שיטה נוספת היא לזכור נקודת ציון על השביל ולספור את הצעדים ממנה אל השטח. אל תשאירו סימנים על ההטמנה עצמה כי סביר להניח שמישהו יגנוב לכם אותה.

מלאכי שביל ישראל

לא לכולם יש את הרצון או הזמן לביצוע הטמנות מים בשביל ישראל. השיטה החלופית הטובה ביותר היא לפנות לאחד ממלאכי שביל ישראל ולבקש ממנו עזרה. הם יעשו זאת בהתנדבות. כמו כן ישנם נותני שורות שעושים זאת בעבור תשלום.