שביל ישראל, הוא השביל אשר מציע לנו יותר מ 900 ק"מ של מסלול הליכה ארוך ומדהים, שמתחיל מאילת, ונגמר בגבול של הגליל העליון מול לבנון. מדובר על מסלול מדהים, ולא מעט מהאנשים מפנים מספר חודשים לטובת טיול ארוך. עם זאת, רוב האנשים, מחפשים המלצות עבור טיולים בשביל  ישראל, שיכללו רק מקטע אחד. בסופו של יום, רובנו יכולים לפנות רק יום או יומיים לטובת הטיול. לכן, מוצעים לכם מספר טיולים, בהתאמה ספציפית לאוכלוסיות שונות, כך שכל אחד יוכל למצוא מסלול שמותאם עבורו.

day 46

טיולים שמתאימים לכל אחד

●       למשפחות: מרמת טבעון לעוספיה – זהו מסלול טיול שמומלץ בחום למשפחות, שכן הוא נחשב פשוט למדי, לא כולל אתגרים מיוחדים, וכולל שפע של תחנות מנוחה נהדרות להורים ולילדים. המסלול מתחיל בטיול לצדו של נחל הקישון (שבימים אלו עובר תהליך של טיהור, ולכן לא נכנסים אליו).  משם, ממשיכים למנוחה בתוך כפר חסידים. זהו כפר ייחודי, שכולל כיום אוכלוסייה דתית וחרדית, ששומרת על צביון מיוחד מאד.  משם גם ממשיכים בהליכה או נסיעה אל קיבוץ יגור , ואפשר גם לבקר באנדרטה לזכר דוד אוזן. אם אתם מחפשים טיולים בשביל חוצה ישראל שכוללים שילוב בין אתרים היסטוריים לטבע מפואר לכל המשפחה – זהו המסלול המומלץ ביותר.

●       למטיילים המושבעים: מתל חי למצודת כ"ח – זהו מסלול שמומלץ בחום לאנשים שהם מטיילים בכל רמ"ח איבריהם. זהו מסלול ארוך למדי, שאורכו קצת יותר מ 20 ק"מ. כמו כן, התוואי של המסלול מגודר כבינוני, ואם מדובר על מטיילים שאינם מנוסים, הוא יהיה קשה ומאתגר יחסית. לכן, אם אתם מוכנים לפנות יום שלם לטיול מאתגר – המסלול הנ"ל שווה כל רגע. המסלול עצמו אגב לא כולל איתני טבע מאתגרים, אלא שהוא פשוט רובו בעליה, וכשמדובר על יותר מ 20 ק"מ, זה יכול להיות מאתגר. בסופו של הטיול במצודת כ"ח, מתגלה נוף מדהים של הגליל והרי הגולן ברקע. חשוב מאד לציין שלעתים, הטיול נכנס לתוך שעות הערב, אך יש תאורה לאורך המסלול (חלק ניכר מהמסלול הוא לצדו של כביש), כך שאין ממה לחשוש.

●       לתיירים: מחדרה לנתניה – אם יש לכם קבוצת תיירים שמחפשת המלצות עבור טיולים בשביל ישראל, המליצו להם על המסלול הנ"ל. זהו מסלול בין שתי ערים גדולות, כך שהוא מתאים מאד לתיירים שלנים בבתי מלון באזור. אורך המסלול כ 18 ק"מ כך שהוא דורש יום שלם. עם זאת, תוואי הטיול הוא פשוט מאד, ורובו כולל טיול לצד נחל אלכסנדר. האקלים באזור הוא נעים לאורך כל השנה, ויש לא מעט עצירות בדרך.

day 37

כמה כללים לסיום

אם אתם מתכננים טיולים בשביל ישראל, כדאי לזכור שכל המסלולים הם בכיוון אחד, ואינם מעגליים, ולכן כדאי לדאוג שיהיה אדם עם רכב בסיום, אשר יסיע את האנשים בחזרה לנקודת ההתחלה. כמו כן, יש להצטייד לכל מסלול ב 3 ליטר מים לכל אדם, לא משנה מה מזג האוויר (ואם חם במיוחד – אזי יש להביא יותר).

באדיבות חיים ביידא מורה דרך