וילות אירוח למטיילים בשביל ישראל

שביל ישראל הינו נתיב הליכה החוצה את אורכה של מדינת ישראל. כיום אורכו מוארך כ 1000 קילומטר ואותו יזמה החברה להגנת הטבע. הרעיון הועלה בשנות השמונים בהשראה משביל האפלצ'ים שבארה"ב ונוסד ב1995.

סימון, מבנה ותדרוך

השביל מצוין בצבעי כחול-לבן-כתום כאשר הלבן מייצג את הצפון- חרמון, והכתום את המדבר בדרום. השביל הינו שביל רציף אך מקובל לעשותו במקטעים (44) וכן יש תדרוך למטיילים שנערך ע"י הוועדה לשבילי ישראל. בתדרוך תקבלו עדכונים, המלצות, מה לקחת ועוד.

מדן ועד אילת

שביל ישראל הינו מסע מדהים ביופיו המשלב את כל נופי ישראל, את הלילות תחת כיפת השמיים, את בקרים הקרירים והרבה חוזק נפשי ופיזי. רוב המטיילים לא חוצים את שביל ישראל ברצף ובכך מאפשרים לעצמם לבצע מקטעים לפי נוחיותם אך יש מספר מטיילים המחפשים אתגר פיזי וירצו לסיים את המסע במקטע אחד בלבד. טיול מאומץ שכזה יארך בממוצע- 40 ימי הליכה. חשוב לקחת בחשבון את הציוד שתצטרכו לסחוב על גבכם, את כמות המזון והשתייה איתם תצטיידו, וכן מקומות לינה מתוכננים מראש.

day 6

אופציות לינה

המסע בטבע מזמין אתכם לבלות את הלילות תחת כיפת השמיים אך מלבד את יש מספר אופציות נוספות:

1.      חניוני לילה- ניתן למצוא רשימת חניוני לילה שם תבלו את  שנתכם תחת כיפת השמיים וכן מקומות בהם תוכלו למצוא שירותים, ברז מים ואפילו נקודות חשמל. כמובן חשוב גם לברר אפשרות לרכישת ארוחה או מוצרי מזון. החניונים הינם בעלות סמלית של כ 30 ₪.

2.      מלאכי השביל- אפשרות לינה חינמית אצל מארחים נדיבים הפותחים את ביתם. האירוח נעשה כמובן מרצונם ועל פי יכולתם ועל כן יש צורך ליצור קשר מבעוד מועד ולברר האם ניתן.

3.      וילות אירוח- אופציה נוספת אליה נחשפים מטיילים רבים לאחרונה ובמיוחד בתקופות הקרירות והגשומות יותר של השנה הינה וילות אירוח להשכרהלמטיילים. ישנם המון סוגי ווילות ובין מגוון תוכלו למצוא גם ווילות כפריות הפרושות לאורך כל הארץ ומציעות לינה קבוצתית. הווילות הינם רעיון נחמד ליצירת גיבוש בין המטיילים, שבתות משותפות וכמובן חסכון כספי במקום לינה במקומות אירוח לזוגות. בווילה ניתן ללון מלילה אחד ועד מס ימים, תלוי לבחירתכם. בווילה תוכלו למצוא אבזור מלא של המטבח וכן חדרי שינה. מים חמים, מקלחות, שירותים וכמובן מיטה מפנקת לאחר יום מסע ארוך. רובנו מכירים ווילות יוקרה לאירועים וסופי שבוע מפנקים אך לא כאן הכוונה. מתוך מגוון הווילות הנרחב, ניתן גם למצוא ווילות בסגנון כפרי. גם הן ווילות מפנקות מאוד ובהחלט מרשימות אך מחירם יהיה שונה וזול יותר משאר הווילות המיועדות למסיבות.

חוויה בלתי נשכחת

שביל ישראל אינו רק מסע בטבע, זהו דרך ארץ, אופי והרבה עדות על כל אחת ואחד מכם המטיילים. לא כולנו בוחרים לצאת למסע שכזה ולכן רוב המטיילים נושאים מעין מחנה משותף. אהבה משותפת לטבע, לארץ, חיבור לכל מה שחי וצומח וכן הבנה עמוקה לסביבתנו. הטיול המדהים הזה יאסוף ויחבר המון חוויות,  תמונות, רגעים, לילות, ימים וכמובן חברים מכל קצוות הארץ שתישאו עמכם עוד שנים רבות.