מסלולו של שביל ישראל בצפון הארץ עובר דרך הגליל העליון והגליל התחתון. משפחות וגם אנשים המטיילים לבד או בזוגות זקוקים לאפשרויות לינה קרובות ונוחות. לא תמיד מתאפשרת לינה בשטח בשל סיבות כמו מזג אוויר, סיבה בריאותית וסיבות נוספות. אחת האופציות שבוחרים רבים מהמטיילים באזור הצפון היא צימרים בכנרת. אחת הסיבות היא כי מסביב לכינרת מצויים צימרים רבים השוכנים מסביבה ומציעים למטיילים אופציה נוחה ולא יקרה ללינה.

באזור הגליל התחתון עובר שביל ישראל ביישובים כמו חוקוק, טבריה, המושבה כנרת, דגניה, עין נון ועוד. בשל קרבתם של יישובים אלו לכנרת וסביבתה, הפכו צימרים בכנרת לפתרון מצוין למשפחות ומטיילים שעושים את שביל ישראל, המגיעים מצפון וממשיכים ללכת לכיוון דרום. הגישה לצימרים היא רגלית, והתוואי הסובב את הכנרת מתאים להליכה מתונה.

בשביל ישראל אנו רואים בעיקר מטיילים ישראלים, אך לא רק. תיירים רבים מגיעים לארץ במטרה לצלוח את 940 הק"מ של השביל, המתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בגבול טאבה בדרום.

רבים מן התיירים יעדיפו אופציה נוחה של לינה בצימר, ולא לינה בשטח.

day 42

צימרים בכנרת – אופציית לינה לכל עונה

את שביל ישראל מתחילים ללכת בשני מחזורי הליכה: אמצע פברואר עד אמצע מאי או ספטמבר עד דצמבר. המטיילים נמנעים מללכת בחודשי הקיץ החמים ובחודשי החורף הגשומים, אך גם בחודשים האחרים יכול מזג האוויר לשבש את המסלול ואת לוחות הזמנים.

כמו כן, מטיילים רבים נהנים מעצם ההליכה במשך היום, אך הם אינם מעוניינים בלינת שטח. האופציה הטובה והמשתלמת עבורם היא לינה בצימר באזור. המסע על שביל ישראל יכול להימשך כ-80 יום, למי שבוחר לעשות את המסלול כולו. חלק מהמטיילים בוחרים לעשות את השביל בכמה חלקים, וחוזרים הביתה לאתנחתאות.

כאשר אתם מחפשים צימרים בכנרת, כדאי שתעשו זאת כמה שיותר מראש ותשריינו מקומות. עליכם לדעת את לו"ז הטיול בכדי שתוכלו לתזמן את הלינה במקומות השונים. בנוסף, כדאי ליידע את בעל הצימר שאתם מטיילי שביל ישראל על מנת לקבל חדר עם מטבחון לארוחת הערב או הבוקר. בנוסף,  לא תמיד אפשר לדעת באיזו שעה תגיעו לחדר. זה יכול להיות בשעות הצהריים או בשעות הערב. תלוי בקצב ההליכה שלכם או של הקבוצה. ישנם צימרים המעניקים הנחה למטיילי שביל ישראל.

אם תגיעו כקבוצה תוכלו לקבל בחלק מהמקומות מחיר קבוצתי, מה שיוזיל משמעותית את עלויות הלינה.

מגוון של צימרים בכנרת מותאמים למטיילים בשביל ישראל ונמצאים על תוואי הדרך. מדובר בצימרים מפנקים, מאובזרים במקלחת, מיטה ומטבח – ומי שרוצה יותר מזה יכול ליהנות גם מתוספות כמו ג'קוזי וארוחת בוקר לחדר.

המסע של שביל ישראל הוא אופציה נהדרת לחוות את יופייה של הארץ, לפגוש אנשים חדשים, ליצור חברויות, להגביר את הכושר הגופני ולהכיר מקומות חדשים ומפתיעים.