אחד הדברים החשובים ביותר ליציאה על שביל ישראל הוא לתכנן את המסע בצורה נכונה. לכן כאשר אנו יוצאים בקבוצה כל המסלול מתוכנן מהיום הראשון ועד האחרון כולל כל יום בפני עצמו. כך לא נוצרות בעיות בלתי צפויות ולא נלקח ציוד מיותר לאותו היום שעלול להכביד על ההליכה. לפני שאתם יוצאים לטייל אנו ממליצים לתכנן את המסע לפני הדברים הבאים.

לינה

השתמשו במפות השביל כדי לבדוק מהן המקומות הטובים ביותר ללינה. קחו בחשבון שמקומות כמו שמורות טבע או יערות, בחלקם הלינה אסורה לפי חוק. מה גם שאלו מקומות מסוכנים ללינה גם בגלל תנאי השטח. חשוב לתכנן את הלינה בהתאם לאותה עונה. למשל בחורף ובאביב שעות האור הן מעטות יותר. בחלק מהמקומות ניתן לישון באזור בו השביל עובר ובחלק האחר רצוי לצאת מהשביל. ניתן ללון במקומות כמו אורחנים למשל או מקומות מסודרים אחרים.

day 43

ציוד

אתם מוזמנים להציץ ברשימת הציוד המומלץ שהכנו. כמו כן חשוב לדעת שהציוד מחולק ל 2 פרמטרים:

לקחת רק את מה שבאמת אתם צריכים – קחו רק את מה שאתם צריכים ובטוחים שתשתמשו בו. חשוב לתכנן את הארוחות כך שלא יהיה צורך לקחת קופסאות שימורים מיותרות שיכבידו עליכם. אל תיקחו אוהל ענק אם אתם רק שני אנשים אשר מטיילים על שביל ישראל – גם הוא יכביד עליכם מאוד במסע.

ציוד חירום –  תיק עזרה ראשונה הוא הדבר החשוב ביותר כמו גם מכשיר סלולרי עם סוללה מלאה. כדי להקל על ההליכה ובמידה ואתם יוצאים בקבוצה קטנה, אין צורך שכל אחד ייקח תיק עזרה ראשונה. מספיק שאחד או שניים ידאגו לעניין.

הליכה על שביל ישראל

חשוב לתכנן את ההליכה בהתאם לכושר בו אתם נמצאים. בדקו היכן ניתן לעצור למנוחות ארוכות במהלך המסע. כאשר אתם בצפון עדיף לעצור במקורות מים כמו נחלים שונים וללון על שפת הכינרת. זוהי הדרך הטובה ביותר להתרענן. במידה ואתם והמסע שלכם הוא טיול מאורגן של כמה שבועות או חודשים, רצוי לנוח בסופי השבוע (שישי-שבת) כדי לאגור כוחות לשבוע הבא.